Vývoj projektu

Od svého počátku prošel projekt vývojem od tábora Hnutí brontosaurus až po projekt zaměřený na rozvojovou pomoc.

Akce Krajní meze byla pořádána Základním článkem Hnutí Brontosaurus Modrým Kamenem poprvé již v roce 1997, při které se pomáhalo obětem povodní v Jeseníkách. V následujících letech se akce přesunula na Slovensko do obce Záježová a do Novohradských hor.

V rámci mimoškolního vzdělávání mládeže, který je předmětem činnosti Hnutí Brontosaurus, narůstá stále více tlak na rozvojové vzdělávání. Proto jsou ročníky 2006 a 2007 tábora Krajní meze uspořádány v Ladakhu, jenž přináší mimořádnou příležitostí poznat rozvojovou zem a zároveň pomoci jejím obyvatelům.

V roce 2008 se z tábora Krajní meze stává rozvojový dobrovolnický projekt, který usiluje o systematickou pomoc orientovanou na potřeby místních obyvatel na základě zkušeností s rozvojovou pomocí. Zároveň vzniká projekt La Ngonpo, jehož účelem bylo propojení ladackých a českých škol přes webové rozhraní.

V roce 2009 je založena veřejná sbírka pod ZČHB Modrý kámen pro finanční podporu ladackých partnerů.

V roce 2010 dochází ke spojení projektu La Ngonpo provozovaného Multikulturním centrem Praha, podpořeného finanční dotací od Evropské komise, a projektu Krajní meze provozovaného ZČHB Modrý kámen. Spojený projekt se jmenuje La Ngonpo - Krajní meze a je rozdělen na tři části La Ngonpo, dobrovolnicví a dobročinnost.